TEŞHİS MERKEZİ

MEME SAĞLIĞINIZ İÇİN NASIL BİR TEŞHİS MERKEZİ

Meme sağlığı, tıbbın farklı dallarında uzmanlaşmış hekimlerin birlikte çalışmasını zorunlu kılan bir sağlık dalıdır. Bu hekimlerin arasındaki iletişim, sorunun doğru çözülmesi için büyük önem taşıyor. Özellikle teşhis aşamasında muayeneyi yapan meme cerrahı ile mamografi, meme ultrasonu gibi ileri tetkikleri uygulayan radyoloji uzmanı arasında çok yakın bir iletişimin bulunması gerekiyor. Bu hekimlerin aynı çatı altında, bitişik odalarda çalışması bu iletişimi çok kolaylaştırır. Bu sayede basit birkaç söz ile kurulan iletişim, hasta ile ilgili bilgilerin, kaygıların ve düşüncelerin kolaylıkla aktarılmasını sağlar ve teşhiste hata payını azaltır.

 

 

İstanbul’da Şişli de bulunan poliklinikte, meme sağlığı sorunları olan kadınlarımıza teshis amaçlı hizmet verilmektedir.

 

 

Kamu ve özel sektörde mamografi çekimi hizmetleri büyük oranda gereken standartları taşımamaktadır. Bunun sonucu yeterli kalitede mamografi filmi çekilememekte ve meme kanserinde erken teşhis olanağı kaybedilmektedir. Avrupa Birliği Mamografi Kalite Standartları Projesi çalışmalarında Türkiye’yi temsil eden MEVA ülkemizde bu konuda bir öncü çalışmayı 3 yıldır yürütmüş ve Avrupa Birliği Mamaografi Kalite Standarları Yeterlilik Sertifikası almıştır. Ülkemizde bu konuda sertifikası olan yegane kuruluştur.

 

 

Vakıf merkezinde meme sağlığı konusunda uzmanlaşmış hekimlerce meme muayenesi yapılmakta ve burada yer alan Meme Kanseri Erken Teşhis İstasyonu’nda düşük bir bedelle fakat yüksek standartlarda son derece kaliteli mamografi, meme ultrasonografisi ve kemik yoğunluğu ölçüm üniteleri ile hizmet verilmektedir.

 

 

Meme kanseri nedeni ile ameliyat olan kadınlarımızın karşılaştığı en önemli komplikasyonların başında lenfödem denilen kolun şişmesi gelmektedir. Ülkemizde bilimsel olarak bu sorunun tedavisi için organize olan tek Lenfödem Tedavi Ünitesi vakıf bünyesinde yer almaktadır.

 

 

Randevularınız için : (0212) 232 69 42

×