The Estee Lauder Companies

Farkındayım Korkmuyorum 2014 Flash Mob

Türkiye’de koruyucu sağlık bilincinin gelişmesi ve meme kanserinde erken teşhisin önemi konusunda farkındalık oluşması amacıyla hazırlanmıştır.

 

MEME KANSERİNE SAVAŞ AÇANLAR PEMBE GİYEREK BULUŞTU

 

ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR

 

Türkiye Meme Vakfı (MEVA) Türkiye’de meme sağlığı bilincinin geliştirilmesi, erken teşhis olanaklarının yaygınlaştırılması için 1998 yılında kurulmuştur. Yıllardır “Farkındayım Korkmuyorum Kampanyası” ile toplumsal düzeyde farkındalık ve bilinçlendirme projeleri yürütmektedir.

 

Son yıllarda, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de meme kanseri görülme oranı artmaktadır. Bu noktada ülkemizde gençlerden başlayarak koruyucu sağlık bilincinin gelişmesi ve meme sağlığının önemsenmesi ihtiyacını temel alan faaliyetlerin artırılması önem kazanmıştır.

 

Ekim ayının meme kanseri ayı olması nedeniyle, konu hakkında toplumsal farkındalık yaratmak, mamografi ve erken teşhisin önemine dikkat çekmek üzere 18 Ekim Cumartesi Anadolu yakasında Akasya Acıbadem’de Estee Lauder Sirketleri’nin sponsorluğunda ve sanatçı Zeliha Sunal’ın katkılarıyla bir Flash Mob etkinliği düzenlenmiştir. Şişli Belediyesi Halk Müziği Korosu ve Depo Dans Okulu’nun destekleriyle, bir Çiğdem Talu ve Melih Kibar bestesi olan “Birtanem söyle canım …” parçası eşliğinde gerçekleşen etkinliğe, 200’ün üzerinde gönüllümüz katılım sağlamıştır.

×